8 întrebări scurte. Sugestia se schimbă cu fiecare răspuns; la final o vezi mare, cu preț.
Întrebarea 1 din 8
Poți alege mai multe.
Alternative
Aceleași criterii, alt compromis. Diferențele sunt față de modelul ales.
Oferta
Îți răspunde un om, nu un robot. Îți spunem prețul final: remorcă, echipare și transport, fără costuri surpriză.
Ne scrii ce-ți trebuie
Configurația de mai sus pleacă odată cu cererea, deci nu repeți nimic la telefon.
Îți confirmăm prețul și termenul
Inclusiv transportul până la tine și ce acte primești.
Ridici sau îți livrăm
Cu toate documentele în plic.
Acte, permis, omologare
Sunt lucrurile pe care le afli de obicei prea târziu. Preferăm să le citești acum.
Remorcile se livrează cu carte de identitate (CIV), număr provizoriu, asigurare pentru 30 de zile, certificat de garanție și manual.
Modelul ales are 750 kg masă maximă, deci categoria B îl acoperă.
Cifra mașinii tale e în talon, la rubrica O.2 (masa remorcabilă fără frână). Cele mai multe remorci de uz general au 750 kg în acte. Dacă vrei să fii curat pe hârtie, există și varianta de a înmatricula remorca la o masă mai mică, sau alegi o variantă frânată. Îți spunem la telefon care iese mai ieftin.
Remorcile auto se înmatriculează în România, inclusiv cele de 750 kg: număr propriu, RCA propriu și ITP.
Cifrele
Patul remorcii
Obloane de 340 mm. Încap aproximativ 2 europaleți.
Masă maximă
750 kg
din actele remorcii
Masă proprie
135 kg
remorca goală
Sarcină utilă
615 kg
cât poți încărca
Osii
una
AL-KO/Knott
Șasiu
oțel zincat
rezistă afară
Toate cifrele sunt din fișa producătorului REPO.
Cum e făcută
Șasiu din oțel zincat de 3 mm pentru rezistență și flexibilitate. Lonjeroane tip „U” din oțel zincat și protap „V” de 3 mm fixat pe șasiu cu șuruburi speciale și piulițe autoblocante. Prindere realizată prin suporturi zincate speciale.
Platformă robustă din tego antiderapant, hidrofug, grosime 10 mm, fixată pe șasiu cu șuruburi și piulițe. Obloane din oțel galvanizat, înalte de 34 cm, cu dopuri din plastic în colțuri pentru sistemul de prelată. Patru inele de ancorare incluse pentru fixarea mărfii.
Cuplaj și osie marca Al-Ko sau Knott, pentru 750 kg, fără sistem de frânare, cu suspensie pe bară de torsiune. Roți 13” (155/70 R13), 2 unități incluse.
Remorca va fi livrata cu carte de identitate, instructiuni de utilizare, numar provizoiu si asigurare pe 30 de zile, garantie si roata de manevra.
Incluse din fabrică, fără cost suplimentar
Catalog
Prețul de bază este cu TVA, fără accesorii. Selectorul de mai sus îți spune care ți se potrivește și cu ce vine echipată.
| Model | Benă (L × l, mm) | Masă maximă | Frânată | Preț de bază |
|---|---|---|---|---|
| QED 3016/07 *300 | 3.000 × 1.600 | 750 kg | nu | 9.450 lei |
| QRDS 2613/07 | 2.600 × 1.350 | 750 kg | nu | 8.780 lei |
| QRDS PRO 2615/07 | 2.600 × 1.500 | 750 kg | nu | 9.670 lei |
| QED 3016/07 *100 | 3.000 × 1.600 | 750 kg | nu | 8.580 lei |
| PED 3016/07 x300 | 3.000 × 1.600 | 750 kg | nu | 7.090 lei |
| PED 3016/07 * 100 | 3.000 × 1.600 | 750 kg | nu | 6.190 lei |
| QRDS 2412/07 | 2.400 × 1.250 | 750 kg | nu | 7.800 lei |
| RDS 2613/07 | 2.600 × 1.350 | 750 kg | nu | 6.590 lei |
| RRS PRO 2412/07 | 2.350 × 1.250 | 750 kg | nu | 5.160 lei |
| RRS PRO DUO 2412/07 | 2.350 × 1.250 | 750 kg | nu | 6.910 lei |
| DRS 340mm | 2.050 × 1.050 | 750 kg | nu | 4.930 lei |
| RDS 2412/07 | 2.400 × 1.250 | 750 kg | nu | 5.990 lei |
| REPO RRS | 2.050 × 1.150 | 750 kg | nu | 4.390 lei |
| PEC 2515/07 Rampa | 2.500 × 1.500 | 750 kg | nu | 17.260 lei |
| PEC 2515/07 | 2.500 × 1.500 | 750 kg | nu | 15.940 lei |
| QSD 4121/07 | 4.100 × 2.100 | 750 kg | nu | 13.190 lei |
| PEC 2011/07 | 2.000 × 1.140 | 750 kg | nu | 14.620 lei |
| QSD 2616/07 | 2.600 × 1.600 | 750 kg | nu | 9.660 lei |
| ATV 3015/07 | 3.000 × 1.500 | 750 kg | nu | 8.240 lei |
| PEB 5618/07 | 5.650 × 1.800 | 750 kg | nu | 8.680 lei |
| ATV RDS 2613/07 *100 | 2.600 × 1.350 | 750 kg | nu | 6.150 lei |
| MOTO HECA 2215/07 | 2.100 × 1.500 | 750 kg | nu | 5.940 lei |
| PEB 4216/07 | 4.200 × 1.600 | 750 kg | nu | 8.130 lei |
| MOTO PEA 2111/07 | 2.100 × 1.100 | 750 kg | nu | 4.840 lei |
| REB 6 M / 15 | 6.300 × 2.100 | 1.000 kg | da | 16.260 lei |
| FRIGO 2515/15 | 2.500 × 1.500 | 1.500 kg | da | 64.880 lei |
| Van REC 3015/13 | 3.000 × 1.500 | 1.300 kg | da | 23.280 lei |
| Van REC 2615/13 | 2.600 × 1.500 | 1.300 kg | da | 20.790 lei |
| Van REC 2618/13 | 2.600 × 1.500 | 1.300 kg | da | 21.450 lei |
| IZO 2515/15 | 2.500 × 1.500 | 1.500 kg | da | 45.740 lei |
| RSA 3519/15 | 3.500 × 2.015 | 1.500 kg | da | 16.400 lei |
| SEB 8 M / 30 | 8.000 × 2.400 | 2.000 kg | da | 25.290 lei |
| SEA 3015/35 | 3.000 × 1.500 | 2.000 kg | da | 27.440 lei |
| RSA 3519/18 | 3.500 × 2.015 | 1.800 kg | da | 18.600 lei |
| SSA 4020/27 | 4.000 × 2.000 | 2.000 kg | da | 21.620 lei |
| SSA AND 5021/27 | 5.000 × 2.100 | 2.000 kg | da | 20.790 lei |
| SSA AND 4521/27 | 4.500 × 2.100 | 2.000 kg | da | 19.960 lei |
| FRIGO 3618/30 | 3.600 × 1.800 | 3.000 kg | da | 76.520 lei |
| IZO 3618/30 | 3.600 × 1.800 | 3.000 kg | da | 65.710 lei |
| Van SEC 3515/27 | 3.500 × 1.500 | 2.700 kg | da | 29.110 lei |
| Van SEC 3015/27 | 3.000 × 1.500 | 2.700 kg | da | 26.780 lei |
| FRIGO 3016/30 | 3.000 × 1.600 | 3.000 kg | da | 72.360 lei |
| IZO 3016/30 | 3.000 × 1.600 | 3.000 kg | da | 59.050 lei |
| FRIGO 3618/35 | 3.600 × 1.800 | 3.500 kg | da | 79.850 lei |
| TH Future 8.5/35 | 8.400 × 2.470 | 3.500 kg | da | 39.090 lei |
| IZO 3618/35 | 3.600 × 1.800 | 3.500 kg | da | 69.870 lei |
| TSA 8521/35 | 8.500 × 2.100 | 3.500 kg | da | 37.430 lei |
| TH Future 6/35 | 6.000 × 2.470 | 3.500 kg | da | 30.770 lei |
| SSD 4121/35 | 4.100 × 2.100 | 3.500 kg | da | 28.770 lei |
Ghid
Patru întrebări, în ordinea asta: ce cari, cu ce o tragi, ce permis ai, unde o ții. După ele rămân două sau trei modele din 49, și abia atunci vorbim de preț. Actualizat: 25 octombrie 2026.
Moloz, pământ și nisip: îți trebuie basculare, altfel descarci cu lopata. Lemnele se încarcă cu vârf, deci supraînălțări sau plasă. Mobila și sculele nu au ce căuta în ploaie, deci prelată. Motocicleta sau ATV-ul urcă pe rampe, barca pe peridoc, mașina pe platformă. Răspunsul ăsta scoate din listă cele mai multe modele; ce model pentru ce treabă, cu cifre, e mai jos la ce remorcă pentru ce treabă.
În certificatul de înmatriculare al mașinii, la rubricile O.1 și O.2, scrie cât are voie să tragă cu frână și fără frână. Multe mașini mici au sub 750 kg la O.2 (Logan 545 kg, Clio 505 kg, cifre orientative din selectorul nostru). O remorcă de uz general are în acte 750 kg, oricât ai pune în ea. Cifra din talon e limita mașinii tale, și o comparăm cu masa din actele remorcii.
Cu B tragi orice remorcă de până la 750 kg. Peste, contează masa ansamblului. Regula exactă, cu textul legii, e mai jos, la permis.
O remorcă stă afară toată viața ei. Șasiul zincat ține la rugină mult mai bine decât cel vopsit. Toate cele 49 de modele din filtru au șasiu din oțel zincat. Dacă ai curtea mică, contează lungimea totală cu proțap și dacă o poți muta cu mâna: o monoax de 130 kg da, o tandem de 250 kg mai greu.
Filtrul din capul paginii pune exact aceste întrebări, în ordinea asta, și îți lasă la sfârșit doar modelele care trec de toate patru.
Sarcina utilă
Între 350 kg și 620 kg, după model. Sarcina utilă e masa maximă autorizată minus masa proprie a remorcii. La o remorcă „de 750 kg”, 750 e remorca plină, cu tot cu ea. Ce poți pune în ea e diferența.
În catalog, la modelele de 750 kg, sarcina utilă merge de la 350 kg (cea mai grea prin construcție) până la 620 kg (cea mai ușoară remorcă cu obloane). De asta întrebăm întâi ce cari și abia apoi arătăm modelul.
| Model | Masă proprie | Poți încărca | Benă | Tip |
|---|---|---|---|---|
| REPO RRS | 130 kg | 620 kg | 2.050 x 1.150 mm | obloane |
| MOTO HECA 2215/07 | 200 kg | 550 kg | 2.100 x 1.500 mm | moto, basculabilă |
| RDS 2613/07 | 220 kg | 530 kg | 2.600 x 1.350 mm | basculabilă |
| QSD 4121/07 | 375 kg | 375 kg | 4.100 x 2.100 mm | platformă cargo, două osii |
| PEC 2515/07 Rampa | 400 kg | 350 kg | 2.500 x 1.500 mm | furgon închis |
Remorca e înmatriculată la 750 kg. Dacă ajungi pe cântar cu 900 kg, ești peste masa din acte. La o remorcă nefrânată, mașina frânează singură pentru toată greutatea din spate. Nisipul și molozul umplu sarcina utilă cu mult înainte să umple bena: încarcă după cântar, chiar dacă bena mai are loc.
Sursa cifrelor: fișele tehnice ale fiecărui model (masă maximă autorizată, masă proprie, dimensiunile benei). Verificat 25 octombrie 2026.
Permisul
Cu permisul de categoria B tragi orice remorcă cu masa maximă autorizată de până la 750 kg. Peste 750 kg se poate tot cu B, dar numai dacă masa maximă autorizată a ansamblului nu trece de 3.500 kg. Ansamblul e mașina plus remorca, cu cifrele din acte, nu cu ce cântăresc pe drum. Între 3.500 și 4.250 kg îți trebuie codul 96, o mențiune pe permisul B care se ia printr-un curs de formare sau printr-un test. Peste 4.250 kg îți trebuie categoria BE, care acoperă remorci de până la 3.500 kg.
„la autovehiculele din această categorie se poate atașa o remorcă având o masă maximă autorizată care nu depășește 750 kg. Fără a aduce atingere dispozițiilor privind normele de omologare pentru vehiculele respective, la autovehiculele din această categorie se poate atașa o remorcă având masa maximă autorizată de peste 750 kg, cu condiția ca masa maximă autorizată a acestui ansamblu să nu depășească 4 250 kg. În cazul în care un astfel de ansamblu depășește 3 500 kg, statele membre [...] solicită ca acest ansamblu să fie condus numai după: efectuarea unui curs de formare sau promovarea unui test de verificare a aptitudinilor și comportamentului.”
Directiva 2006/126/CE privind permisele de conducere, art. 4 alin. (4) lit. (b), text consolidat în română pe EUR-Lex. Codul 96 e definit în anexa I la aceeași directivă. România aplică regula prin Codul rutier (OUG 195/2002). Verificat 25 octombrie 2026.
Iei din certificatul de înmatriculare al mașinii rubrica F.1, masa totală maximă autorizată, și o aduni cu masa maximă autorizată a remorcii: așa socotești masa ansamblului pentru permis. Exemplu: dacă la F.1 scrie 2.000 kg și remorca are 1.300 kg în acte, ansamblul e 3.300 kg și intră la B. Dacă la F.1 scrie 2.300 kg, ajungi la 3.600 kg și îți trebuie codul 96.
Separat de permis, rubrica O.1 (cu frână) sau O.2 (fără frână) a mașinii trebuie să acopere masa remorcii: permisul nu înlocuiește omologarea mașinii, directiva spune asta chiar în prima frază a regulii. Cu o remorcă de 750 kg nu ai ce calcula la permis: intră la B. Rămâne de verificat rubrica O.2 a mașinii, vezi mai jos la frână.
Toate cele 24 de modele de 750 kg din filtru merg cu B. Cele 25 de modele mai grele, de la 1.000 kg în sus, cer calculul de mai sus, codul 96 sau BE. Filtrul de sus îți cere permisul și nu-ți arată ce n-ai voie să tragi.
Din 26 noiembrie 2029 se aplică o directivă nouă a permiselor, (UE) 2025/2205. Pragurile pentru B cu remorcă rămân aceleași: 750 kg, 3.500 kg și 4.250 kg.
Frâna
În catalog, cele mai multe modele de 750 kg sunt nefrânate, iar cele peste 750 kg sunt frânate. Ce rămâne de verificat e talonul mașinii, la rubrica O.2. Nefrânată înseamnă că n-are frâne proprii: frânează mașina pentru amândouă. O remorcă frânată are frână inerțială: la frânare, proțapul se comprimă și acționează frânele remorcii.
La rubrica O.2 scrie cât poți trage fără frână, la O.1 cât poți trage cu frână. Diferența e mare: o mașină cu 550 kg la O.2 poate avea 1.200 kg la O.1. Dacă la O.2 scrie mai puțin de 750, o remorcă nefrânată de 750 kg e prea mare pe hârtie pentru mașina ta, chiar goală.
Atunci ai două drumuri. Primul: o remorcă frânată, care se judecă după cifra de la O.1, dar intră în calculul de permis de mai sus. Al doilea: înmatricularea remorcii la o masă mai mică, ca să încapă în cifra din talonul tău; îți spunem la telefon dacă are sens.
Rubricile F.1, O.1 și O.2 din certificatul de înmatriculare: Directiva 1999/37/CE, anexa I, pe EUR-Lex. Categoriile O1 și O2 din glosar: Regulamentul (UE) 2018/858, art. 4 alin. (1) lit. (c). Verificat 25 octombrie 2026.
Actele
O remorcă auto nouă se înmatriculează la serviciul de înmatriculări (SPCRPCIV) din județul tău. Primește număr propriu, certificat de înmatriculare propriu și RCA propriu.
Factura, cartea de identitate a vehiculului (CIV), certificatul de garanție și manualul. Fără CIV nu poți înmatricula: ghișeul o cere în original. Remorcile se livrează cu carte de identitate (CIV), număr provizoriu, asigurare pentru 30 de zile, certificat de garanție și manual. Ce e inclus exact în oferta noastră îți confirmăm la telefon, înainte să plătești.
Certificatul de înmatriculare costă 76 de lei, de la 15 septembrie 2026 (înainte costa 49 de lei). Plăcuța cu numărul costă 20 de lei. Autorizația de circulație provizorie, dacă ai nevoie de una, costă 25 de lei de la aceeași dată.
Lista de documente și pașii: Catalogul Național al Serviciilor Publice, pagina „Înmatricularea unui vehicul” (serviciu furnizat de DRPCIV), actualizată 17 iulie 2026. Tarifele de la 15.09.2026: anunțul „Modificare tarife documente” de pe dgpci.mai.gov.ro. Baza legală citată de DRPCIV: OUG 195/2002 și Ordinul MAI 181/2024. Verificat 25 octombrie 2026.
Costul de deținere
Impozit local 9 lei pe an (suma de bază), RCA în fiecare an (cât îți dă asigurătorul pe CIV) și ITP o dată la 2 ani (cât cere stația). Toate trei sunt separate de mașină.
Legea RCA numește vehicul „orice tip de remorcă, indiferent dacă este cuplată sau nu”, iar proprietarii vehiculelor supuse înmatriculării „au obligația să se asigure”. Deci remorca are polița ei, pe numele tău. Cât costă polița afli cu o cerere de ofertă pe CIV, la orice asigurător.
Legea 132/2017 privind asigurarea RCA, art. 2 pct. 27 și art. 3, textul publicat de ASF. Verificat 25 octombrie 2026.
Remorcile cu masa totală maximă autorizată de până la 3.500 kg fac inspecția tehnică periodică la 2 ani. Peste 3.500 kg, la un an. Tariful îl stabilește stația ITP.
Registrul Auto Român, pagina „Periodicitatea efectuării inspecției tehnice periodice”, rarom.ro. Verificat 25 octombrie 2026.
Codul fiscal pune remorcile de până la o tonă la 9 lei pe an, cele între 1 și 3 tone la 34 de lei. Sunt sumele de bază; primăria ta poate aplica indexări sau majorări, deci cifra exactă o afli de la ea.
Legea 227/2015 (Codul fiscal), art. 470 alin. (7), text actualizat publicat de ANAF. Verificat 25 octombrie 2026.
Rovinieta și limitele de viteză cu remorca nu le trecem aici până nu citim textul oficial în vigoare. Când îl avem, apare aici, cu citat.
Pe scurt
Basculabilă. REPO RRS: 620 kg sarcină utilă, benă de 2.050 x 1.150 mm. Nisipul și molozul umplu sarcina utilă cu mult înainte să umple bena: încarcă după cântar.
Obloane înalte sau supraînălțări, pentru că lemnul se încarcă cu vârf. Cântărește, nu ghici: lemnul ud e mult mai greu decât cel uscat, iar o benă plină cu vârf trece ușor de sarcina utilă. Plasa nu lasă bucăți să cadă pe drum.
O remorcă de 750 kg cu prelată înaltă și benă lungă, pentru marfă ferită de ploaie pe tot drumul.
Rampe și basculare. Motocultorul urcă pe rampe, sacii și crengile se descarcă prin basculare. O monoax de 750 kg ajunge.
Furgon închis sau prelată cu cadru, ca sculele să stea uscate și la adăpost, inclusiv când remorca e parcată pe stradă.
Platformă joasă cu rampe și inele de ancorare, care basculează astfel încât urci motocicleta sau ATV-ul fără să o ridici.
Peridoc cu troliu și role, în variante după lungimea și greutatea bărcii; pentru bărcile mai mari, variantele frânate.
Platformă auto frânată; îți trebuie calculul de permis de mai sus sau BE.
Furgon, cargo cu prelată sau frigorifică, de la 750 la 3.500 kg masă maximă. Cu firma, contează și cine conduce: fiecare șofer trebuie să aibă permisul pentru ansamblu.
Toate cifrele sunt din fișele producătorului ale modelelor. Verificat 25 octombrie 2026.
Producătorul
REPO face remorci la Slatina de peste 30 de ani. Toate modelele din filtrul nostru au șasiu din oțel zincat: la cele mai multe tabla e de 3 mm, la unele modele ușoare de 2 mm. Osii AL-KO sau Knott, suspensie pe bară de torsiune, omologate pentru 100 sau 130 km/h.
Nu suntem producătorul. Vindem remorci REPO și îți dăm prețul final la telefon, cu transport.
„De peste 30 de ani, proiectăm și producem remorci”: repo.com.ro. Specificațiile: fișele tehnice REPO ale fiecărui model. Verificat 25 octombrie 2026.
Glosar
Întrebări frecvente
Răspunsul e în prima propoziție; sursele, cu citat, sunt în ghidul de mai sus. Actualizat: 25 octombrie 2026.
Prețul îl primești la telefon sau, unde e afișat, direct pe pagină. Transportul până la tine schimbă suma.
Orice remorcă cu masa maximă autorizată de până la 750 kg. Peste 750 kg, tot cu B, dacă masa maximă autorizată a ansamblului (mașină plus remorcă, din acte) nu trece de 3.500 kg. Între 3.500 și 4.250 kg îți trebuie codul 96; peste, categoria BE. Sursa: Directiva 2006/126/CE, art. 4 alin. (4).
Da. Legea se uită la mase, numărul de osii nu contează: o tandem de 750 kg merge cu B ca orice remorcă de 750 kg, iar peste 750 kg se aplică regula ansamblului de 3.500 kg.
Între 350 și 620 kg, în funcție de model: 750 kg e remorca plină, iar ce rămâne după masa proprie e marfa. RDS 2412/07 are 135 kg masă proprie, deci duce 615 kg. Un furgon închis de 750 kg duce 350 până la 460 kg.
Da. O remorcă auto de 750 kg se înmatriculează la serviciul de înmatriculări din județul tău: primește număr propriu, certificat de înmatriculare și RCA propriu. Îți trebuie cererea, buletinul, factura înregistrată la fiscul local și dovada de la fisc, CIV-ul (vine cu remorca), copia RCA-ului și dovezile de plată pentru certificat și plăcuță.
La stat: 76 de lei certificatul de înmatriculare (de la 15 septembrie 2026; înainte era 49 de lei) și 20 de lei plăcuța cu numărul. Autorizația de circulație provizorie, dacă îți trebuie, costă 25 de lei de la aceeași dată. RCA-ul și înregistrarea la primărie sunt separate. Sursa: Catalogul Național al Serviciilor Publice (DRPCIV) și anunțul DGPCI „Modificare tarife documente”.
Da, o dată la 2 ani. Registrul Auto Român publică periodicitatea: remorcile de până la 3.500 kg fac inspecția tehnică periodică la 2 ani; peste 3.500 kg, la un an.
Da, separat de RCA-ul mașinii, chiar dacă remorca stă decuplată în curte. Legea 132/2017 numește vehicul orice remorcă supusă înmatriculării, „indiferent dacă este cuplată sau nu”, iar proprietarii au obligația să se asigure.
9 lei pe an, suma de bază din Codul fiscal (art. 470 alin. (7)) pentru remorci de până la o tonă. Primăria poate aplica indexări, deci cifra exactă o afli de la ea. Între 1 și 3 tone, 34 de lei.
La 750 kg masă maximă autorizată, remorcile din filtru sunt nefrânate; peste 750 kg, toate sunt frânate. Ce decide e talonul mașinii: la O.2 scrie cât poți trage fără frână, la O.1 cât poți trage cu frână. Dacă la O.2 ai sub 750 kg, o nefrânată de 750 kg e prea mare pe hârtie. O frânată te duce la cifra de la O.1.
Codul 96 e o mențiune pe permisul B pentru ansambluri (mașină plus remorcă) între 3.500 și 4.250 kg; se ia printr-un curs sau un test. BE e categoria pentru mașină din categoria B plus remorcă de până la 3.500 kg. Sursa: Directiva 2006/126/CE, art. 4 și anexa I.
Scrie în certificatul de înmatriculare, la O.1 (cu frână) și O.2 (fără frână). Selectorul de mașină din filtru are cifre orientative pentru modelele des întâlnite. Talonul tău e sursa: două motorizări ale aceluiași model pot avea limite diferite.
Da. Dacă ești consumator, legea îți dă 14 zile de retragere la o vânzare la distanță, fără să justifici (Directiva 2011/83/UE, art. 9, transpusă prin OUG 34/2014). Comanda o dai la telefon, pe site nu se plătește nimic. Condițiile de retur, inclusiv cine plătește transportul înapoi, ți le dăm în scris înainte să plătești.
Depinde de model și de stocul producătorului; termenul exact ți-l spunem înainte să plătești.
Remorca vine cu certificat de garanție de la producător; durata pentru modelul ales și condițiile de garanție ți le dăm în scris înainte să plătești.